Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Co je to oddlužení a jak na ně

Jak lze provést oddlužení

Článek ze dne 27.6.2015

S příchodem nejrůznějších ekonomických a finančních krizí se do stále horší finanční situace dostávají i běžní občané. Aby měli na placení svých běžných potřeba a provozu domácnosti, berou si často půjčky, které ovšem nejsou mnohdy schopni řádně splácet.

Nezřídka pak tyto těmto lidem nezbude, než využít institutu oddlužení, který byl u nás před časem uzákoněn a nastavuje jasná pravidla pro dlužníky a věřitele jak se vypořádat s tou situací, kdy dlužník není schopen svým věřitelům splácet.

Kdy je potřeba oddlužení?

Jak ale poznat, že oddlužení je v danou situaci na místě? Pro odpověď je dobré zamyslet se nad těmito otázkami:

  • Nejste schopni platit své závazky Vašim současným věřitelům?
  • Jste kvůli svým dluhům vystaveni hrozbě soudního procesu nebo exekuce?
  • Máte pocit, že jste již pro řešení Vaší finanční situace vyzkoušeli vše, ale nic nepomohlo a vše se točí v jakémsi bludném kruhu?
  • Berete si nové půjčky, abyste byli schopni splácet ty stávající?

Pokud alespoň na 3 z těchto 4 otázek odpovíte ano, je na čase vážně začít uvažovat o oddlužení.


Jak postupovat při oddlužení

Prvním krokem v oddlužení by mělo být to, že se budete snažit se svými věřiteli dohodnout na způsobu, jakým budete své závazky dál splácet. Možná by některé z Vašich půjček šly "rozvolnit" - snížit měsíční splátky prodloužením doby splatnosti půjčky, u hypotéky je možnost domluvit se s bankou na splácení úroků čímž můžete snížit splátky hypotéky o 50% i více. Rozhodně každý věřitel bude radši, když své peníze dostane později, než když je nedostane vůbec nebo je bude muset vymáhat soudní cestou společně s dalšími věřiteli.

Pokud můžete, využijte některý z produktů nabízející konsolidaci neboli sloučení půjček - tím můžete své dluhy spojit do jednoho a platit tak méně. Jestliže vlastníte vy nebo Váš blizký příbuzný nějaký majetek, který nutně nepotřebujete a můžete jej prodat), je dobré využít i tuto možnost a umořit z prodeje část svých dluhů.

Oddlužení - soudní cestou

Oddlužení je pak nutné provést soudní cestou. Může se jednat o oddlužení jednorázové nebo oddlužení prostřednictvím splátkového kalendáře. Součástí procesu oddlužení je nutnost být zaregistrován v insolvenčním rejstříku.

Než začnete s procesem oddlužení je vhodné se o celé věci poradit s některým z finančních poradců - existují i bezplatné instituce pomáhající klientům v podobné situaci.
TIP: Konsolidace půjček bez ručení může být doslova záchranou pro ty, kterým jejich půjčky a dluhy už přerůstají přes hlavu. Nezřídka konsolidace dluhů odvrátí i exekuci. Navštivte stránku věnovanou tématu sloučení dluhů.

Další informace:

Online půjčky v ČR:


Doporučujeme:

O tom, jak získat rychlou půjčku do 10000 Kč se můžete dozvědět také na půjčkovém portálu Maxi-půjčky.cz

Půjčka 10000 patří mezi oblíbené a dostupné finanční produkty. Další informace na téma půjčka do 10000 se můžete dozvědět také na stránkách Půjčky-do-10000.cz

Náš tip:

Kupujete nové nebo starší auto? Můžou se vám hodit informace o půjčce na auto bez akontace - jednoduše online z pohodlí Vašeho domova.


© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.