Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Dluhová past

Článek ze dne 10.4.2014

Dluhová past aneb začarovaný kruh dluhů, půjček a splátek. Začátek dluhové pasti může být i obyčejná půjčka od banky.

Když si půjčku berete, ani vás nenapadne, že byste mohli mít problémy se splácením, vždyť je to půjčka podle vašich představ. Jenže jak jde čas, přestáváte mít peníze na splátky a zároveň na živobytí, a tak si půjčíte znovu u jiné banky. V tuto chvíli máte mnohem větší dluh, než jste původně chtěli, chvíli se situace vyvíjí dobře, ale po čase zase není z čeho splácet, dostáváte se do registru dlužníků jako nespolehlivý splátce.

Situace vás donutí si pořídit nebankovní půjčku. Takhle to jde stále dokola a dokola a za chvíli už vám nezbývá nic jiného, než si půjčovat na zaplacení jiných půjček, a to je právě ona dluhová past.

Jak se dostat z dluhové pasti

Pokud se dostanete do dluhové pasti, je dobré probrat problém nejdříve s bližším okruhem příbuzných. Poradit se, jak budete postupovat dál. Také si sepište všechny vaše dluhy, zjistěte si, jak na tom u každého věřitele jste a také si sepište vaše měsíční příjmy a výdaje. Nechte si vydat výpis z registru dlužníků, který vám při zkoumání situace pomůže. Zamyslete se, kde můžete šetřit, ubrat a podobně. Jako druhý krok se obraťte na odborníka.Kde hledat odbornou pomoc

Pomoc můžete hledat i na internetu. Zkuste projít pár portálů, kde lidé diskutují na toto téma a třeba zjistíte, že někdo řešil podobný problém jako vy a už je u něj nějaká rada. Skutečně odbornou pomoc si na internetu vyhledat můžete, například na stránkách různých finančních poradců najdete i některé užitečné tipy. Kromě toho se zkuste za nějakým poradcem zastavit osobně nebo mu alespoň zavolat a situaci s ním probrat.

© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.