Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Registry dlužníků v ČR

O výpis z registru dlužníků lze požádat i přes SMS

Článek ze dne 7.6.2014

Pokud žádáte o půjčku u některé z finančních společností, velmi pravděpodobně budete prověřováni, zda nemáte záznam v registru dlužníků. To platí zcela určitě pro bankovní úvěry, ale také pro mnoho nebankovních půjček. Nebankovní pújčka rozhodně automaticky neznamená záruku toho, že nebudete v registru "lustrováni"!

Registrů dlužníků je hned několik – asi nejznámějším je nebankovní registr dlužníků SOLUS, dále je to nebankovní NRKI. Dále je zde bankovní registr CBCB a v neposlední řadě CEDR – Centrální registr dlužníků.

SOLUS

Společnost SOLUS je sdružení právnických osob, registr SOLUS má dvě části - část fyzických osob - kde jsou údaje o občanech, kteří měli problémy se splácením, a registr firem, který obsahuje data o podnikajících fyzických a právníckých osobách.

Pokud chcete vědět, zda jste v registru SOLUS či nikoliv, žádejte na www.solus.cz výpis online - jde to pomocí SMS za příslušný poplatek.

NRKI

Nebankovní registr NRKI, který provozuje společnost LLCB funguje od roku 2005. Předností tohoto registru je rychlost zpracování dotazu na potenciálního dlužníka.

CBCB

Bankovní registr CBCB je využíván bankovními institucemi. Na rozdíl například od registru SOLUS jsou zde kromě negativních záznamů (když měl někdo problém se splácením) uváděny i pozitivní údaje. V podstatě když si berete jakýkoliv úvěr u banky či používáte kreditní kartu, vytvoří se pro Vás zápis v CBCB. Pokud úvěr splácíte řádně, může Vám teoreticky pozitivní záznam v registru CBCB pomoci získat další bankovní půjčku, a to i u jiné banky. Je ale jen na zvážení konkrétní banky, zda tyto pozitivní údaje bude využívat či nikoliv.

CERD

CERD neboli Centrální Registr Dlužníků nabízí kromě prohledávání samotného registru dlužníků zdarma i řadu dalších funkcí - například možnost využívat burzu pohledávek nebo získávat informace o rizikových subjektech na finančním trhu.

Další informace:

Online půjčky v ČR:

Náš tip:

Kupujete nové nebo starší auto? Můžou se vám hodit informace o půjčce na auto bez akontace - jednoduše online z pohodlí Vašeho domova.

Komu by se chtělo obíhat pobočky bank nebo nebankovních společností - o většinu půjček lze dnes žádat pohodlně online. Jak je to konkrétně s rychlými půjčkami 50000 Kč - lze získat půjčku 50000 bez schůzky ihned? Více o tomto tématu se můžete dočíst na Maxi-Půjčky.cz

Doporučujeme:

Půjčky do 10000 patří mezi oblíbené a dostupné úvěry. Další informace na toto téma se můžete dozvědět také na webu Půjčky-do-10000.cz

O tom, jak získat rychlou půjčku do 10000 Kč se můžete dozvědět také na půjčkovém portálu Maxi-půjčky.cz


© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.