Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Historie online půjček v ČR - díl 1.

Půjčky online

Článek ze dne 19.10.2015

Internet zasáhl do života každého z nás a ovlivnil snad všechny oblasti moderního života. A tyto změny se pochopitelně nevyhnuly ani oblasti financí. Jak se vyvíjela nabídka online produktů z oblasti financí a půjček?

Pokud jste si chtěli půjčit peníze před nějakými 10 lety, nezbývalo Vám nic jiné než jít do banky nebo nebankovní firmy a požádat o půjčku. Internet sice existoval, ale většinu informací Vám stejně řekli až v bance. Pokud jste si potřebovali půjčit, a řadili jste se mezi tzv. problémové klienty - tedy měli jste záznam v registrech nebo nízký příjem, neměli jste jinou možnost než odpovědět na inzeráty na zastávce, v denním tisku nebo v lokálních inzertních novinách. Nezřídka se jednalo o inzeráty, které Vás vybízely k volání na čísla začínající 900 nebo po Vás požadovaly vysoké poplatky předem.

I když vyhledávače už nějakou dobu fungovaly, počet uživatelů byl poměrně nízký a vyhledat si reference na danou společnost nebylo příliš jednoduché.Osobně nebo telefonicky

V průběhu času se prezentace bank a nebankovních firem na internetu zlepšovaly, ale o skutečné online půjčce ještě nemohla být řeč. Z internetové stránky jste se sice dozvěděli informace, pro které byste jinak museli fyzicky dojít do kamenné pobočky, ale pro žádost o půjčku jste stejně museli vážit cestu, případně se část agendy dala vyřídit po telefonu.

První půjčky online

Nicméně postupně se začaly objevovat i možnosti požádat si o půjčku online - mezi prvními většími společnostmi, které tuto možnost nabízely, byla například společnost Provident nebo Cetelelem, z bankovních společností to to pak byla GE Money Bank se svou Expres půjčkou.

Většinou se ale jednalo o půjčky, u kterých bylo potřeba dokládat výši příjmů, kontrolovaly se registry a v konečném důsledku Bylo stejně nutné dostavit se osobně k podpisu smlouvy o půjčce. Získání peněz tak bylo stále otázkou minimálně několika dnů.


díl 2. >>

© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.