Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Historie online půjček v ČR - díl 3.

Půjčky online

Článek ze dne 2.11.2015

(pokračování - předchozí díl zde)

V následujícím období tento segment trhu pokrývaly další a další společnosti - ať už mezinárodní, nebo ryze lokální. Parametry těchto půjček jsou v zásadě stejné - první půjčka do 5000 Kč, splatnost do 30 dní. U částek do 5000 Kč za rok není zpravidla vyžadován podpis fyzické smlouvy, při opakovaném čerpání si lze půčit více - v některých případech až 20000 Kč.

Vedle ČR jsou tyto půjčky velmi populární například v již zmíněném Finsku, Švédsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, ale také v Polsku, Bulharsku a v celé řadě zemí Západní Evropy počínaje Německem a konče Španělskem.

První půjčka zdarma

Na našem trhu v současné době působí několik desítek (možná i stovek) těchto společností, svým zákazníkům se snaží vlichotit nejrůznějšími způsoby. Najdeme tak několik půjček, které jsou při první žádosti zcela zdarma, u některých půjček se proces žádosti obejde bez zasílání jindy povinného poplatku 1 Kč (např. CreditOn). Existují půjčky, které fungují jako nebankovní kreditní karta, kdy máte k dispozici určitý kredit, který čerpáte (Everyday Plus), některé rychlé půjčky také posunují hranice úvěru až na 25000 Kč a splatnost až na 1 rok (Zaimo).A vývoj v online světě se samozřejmě nezastavil ani u klasických bankovních nebo nebankovních půjček. Prakticky všechny velké banky, které nabízejí účelový nebo neúčelový úvěr, umožňují podat si žádost online, o velkých nebankovních společnostech to platí dvojnásob.

Konsolidace i hypotéky online

Vedle úvěrů lze online žádat také sloučení dluhů prostřednictvím tzv. konsolidace půjček - ať už bankovní nebo nebankovní, je možné požádat online také o hypotéční úvěr. Zde je nejlepší využít tzv. srovnávače - systému, který Vám podle zadaných parametrů vybere nejvhodnější hypotéku. Nicméně je nutné počítat s tím, že hypotéční úvěr bude i s online žádostí vyžadovat několik návštěv banky.

Řešení dluhů online

V neposlední řadě lze online požádat také o pomoc při řešení dluhů, které Vám přerůstají přes hlavu - řada finančních a právních poradců, kteří tyto situace pomáhají řešit, nabízí své služby online. Nicméně i v této oblasti je nutné být na pozoru - existuje řada firem, které spíše než pomoci Vám od dluhů z Vás chtějí vytáhnout peníze. Buďte proto obezřetní a vybírejte pečlivě.


<< díl 2.

© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.