Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Jak získat výpis z registru dlužníků

Článek ze dne 13.5.2015

Přemýšlíte o bankovní půjčce a potřebujete zjistit, zda nemáte záznam v registru dlužníků? Chcete mít přehled, kolik dluhů máte? Zažádejte o výpis z registru dlužníků, který můžete získat jak osobní návštěvou Klientského centra, tak i poštou nebo pomocí SMS.

Získejte přehled o dluzích

Existuje několik registrů dlužníků, v nichž se evidují záznamy o závazcích klientů bank, pojišťoven či telekomunikačních, leasingových nebo úvěrových společností. V případě, že dlužíte bance, požádejte o výpis z „Bankovního registru klientských informací“. U nebankovní společnosti se Vaše závazky evidují v „Nebankovním registru klientských informací“. V těchto registrech se uchovávají informace o Vaší osobě ještě čtyři roky poté, co jste své závazky uhradili.

Výpis z registru dlužníků

1. Osobní návštěva

Pokud potřebujete přehled o svých závazcích okamžitě, zajděte na Klientské centrum obou registrů, které se nachází adrese: Na Vítězné pláni 1719/4, Praha 4, 140 00. Rychlý, expres výpis z registru dlužníků Vás bude stát 200 Kč. V případě, že Vám stačí výpis do 30 dnů a vyzvednete si jej v Klientském centru, zaplatíte 100 Kč.

2. Písemná žádost

O výpis můžete zažádat i písemně. Stačí si z webových stránek Bankovního registru a Nebankovního registru stáhnout formulář žádosti, vyplnit jej, nechat si úředně ověřit podpis a žádost podat. Výpis si vyzvednete buď osobně, nebo Vám přijde poštou do vlastních rukou. Za expresní zaslání zaplatíte 200 Kč + poplatek za poštovné, u standardního vyhotovení do 30 dnů uhradíte 100 Kč + poplatek za poštovné.

3. SMS

Z registru SOLUS můžete výpis získat i pomocí SMS. Podmínkou je vlastnit vygenerované osobní čísla SIN, které budete v textových zprávách uvádět pokaždé, když budete chtít výpis z této databáze. Jak si zažádat o zaslání SIN? Žádost můžete podat elektronicky či písemně. Vždy k žádosti připojte ověřený podpis. Za vygenerování unikátního kódu zaplatíte 98 Kč, pokud si jej necháte zaslat poštou, nebo 99 Kč, pokud si ho necháte zaslat SMS zprávou.


Další informace:

Online půjčky v ČR:

Náš tip:

Kupujete nové nebo starší auto? Můžou se vám hodit informace o půjčce na auto bez akontace - jednoduše online z pohodlí Vašeho domova.

Doporučujeme:

O tom, jak získat rychlou půjčku do 10000 Kč se můžete dozvědět také na půjčkovém portálu Maxi-půjčky.cz

Půjčka 10000 patří mezi oblíbené a dostupné finanční produkty. Další informace na téma půjčka do 10000 se můžete dozvědět také na stránkách Půjčky-do-10000.cz


© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.