Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Podnikáme: jak založit startup

Zvažujete začít podnikat, založit vlastní společnost, být živnostníkem? Vyhněte se zbytečným začátečnickým chybám při rozjíždění podniku. Přinášíme Vám vybrané praktické rady a tipy, které při svém startupu velmi oceníte!

  • Základem je mít jasno v tom, proč chcete podnikat. Vyhněte se podnikání čistě pro zisk, naopak s vnitřním zápalem, motivací a nadšením pro věc dosáhnete v dlouhodobém měřítku pravděpodobně větších úspěchů.
  • Do začátku si dejte spíše menší cíle ke zdolání, a postupně laťku navyšujte. Při opačném postupu hrozí, že se ve snaze získat rychle megalomanské panství taky rychle zhroutíte. Přemýšlejte proto realisticky, zároveň se také nebojte v rozumné míře zariskovat.
  • Při plánování podnikání nejdříve vyřešte zásadní otázky, na kterých bude Váš podnik stavět. Až potom se zabývejte detaily. Je jasné, že nadšení, se kterým do podnikání jdete, sehrává svou roli, myslete ale i na to, že se svoji energií a se svými silami musíte umět adekvátně hospodařit.
  • Dobře si rozmyslete, zda jít do podnikání sám nebo ve dvou; každé má své pro a proti.
  • Jestliže se rozhodnete podnikat sami, musíte vědět, že do firmy dáte ze sebe vše, a to i když to bude mnohdy vyčerpávající. Výhodou je, že nemusíte s nikým řešit případné podnikatelské neshody.
  • Naopak velkou výhodou podnikání ve dvou je vzájemná podpora, rozmýšlení např. vhodných obchodních strategií atp. Více hlav víc ví. Konečné slovo by ale měl mít jen jeden, vyhnete se tak mnohým nedorozuměním, zmatkům a neshodám. Právě kvůli možným potížím tohoto typu si dobře předem promyslete, s kým do podnikání jít: měl by to být někdo, koho již dobře znáte, kdo je spolehlivý, a kdo má zdravé podnikatelské ambice. Pozor! Ne každý dobrý osobní přítel musí být nutně také vhodným obchodním parťákem.
  • Změřte se na vhodný segment trhu. Jestliže už máte nápad, zjistěte také předem (např. dotazníkem, anketou apod.), zda nalezne na trhu své uplatnění, a to pokud možno v dlouhodobějším časovém horizontu. Logicky se nedoporučuje začínat ] podnikat s takovým „vynálezem“, který se Vám sice zdá žhavou novinkou, v praxi se ale ukáže jako inovativní v takové míře, že o něj je velmi malý zájem.
  • Sledujte pravidelně chod rozpočtu Vašeho podniku. Jestliže se dostanete v začátcích do finančních problémů, velmi pravděpodobně můžete nalézt v rozpočtu „díru“, kudy se peníze (někdy tak trochu zbytečně) ztrácí.

© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.