Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Jak a kde najít nějaké peníze navíc

Článek ze dne 20.8.2015

Odkládat si peníze stranou každý nemůže, výdaje jsou mnohdy stejné jako příjmy. Kde vzít peníze navíc, aniž by vás to stálo příliš námahy nebo jste dělali nějaké radikální a náročné kroky?

Záznamy o výdajích

Zkuste si určitou dobu pečlivě zapisovat veškeré své výdaje, včetně těch drobných. Roztřiďte si je přehledně do kategorií a brzy uvidíte, kde utrácíte zbytečně mnoho, a zda na něčem můžete ušetřit. Proč si pravidelně dopřávat kávu v kavárně? Proč jezdit do práce autem, když to máte pár bloků? Určitě na něco přijdete.Nové podmínky u finančních produktů

Každá domácnost má sjednáno nějaké spoření, pojištění nebo třeba hypotéku. Podmínky se mění, a pokud je to už nějakou dobu, je dost dobře možné, že se vám vyplatí smlouvy aktualizovat a přejít na nové podmínky. Rovněž je někdy dobré refinancovat stávající úvěry nebo několik půjček konsolidovat v jednu a snížit tak měsíční náklady.

Rozmýšlejte své nákupy

Nenakupujte bez rozmyslu, raději každou věc několikrát obraťte v ruce. Tím samozřejmě nemyslíme nákupy nezbytných potravin, ale třeba oblečení, kosmetiky a bot. Zeptejte se sami sebe, zda tuto věc opravdu potřebujete a užijete ji, nemáte-li náhodou doma už nějakou podobnou, nebo jestli se nedá pořídit výhodněji.

Zhodnoťte poskytovatele služeb

Neplatíte zbytečně moc za telefon, internet, satelitní televizi nebo pojištění? Nemůžete jinde službu pořídit levněji? Určitě se vyplatí sledovat nabídky trhu a pružně se jim přizpůsobovat.

Jak ušetřit v domácnosti

V domácnosti se dá ročně ušetřit stovky až tisíce korun, pokud víme, jak na to. Změňte dodavatele elektřinu nebo plynu za levnější, pořiďte si úspornější spotřebiče místo těch zastaralých, šetrně zacházejte s vodou a elektřinou. I na jídle se dá ušetřit, pokud budete sledovat akční nabídky a nakupovat pouze tak, abyste nic zbytečně nevyhazovali.

© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.