Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Co je spořicí účet

Článek ze dne 20.1.2015

Spořicí účet nabízí většina dnešních bank. Na spořicí účet si lidé ukládají peníze s celkem jasným záměrem, a to si na něco ušetřit. Nejčastěji si lidé šetří na auto, bydlení nebo jen tak na budoucnost. Ke spořicím účtům většinou nemá člověk kartu, a aby si peníze mohl vybrat je nucen si peníze převést jinam.

To celkem pomáhá v tom peníze z účtu neutratit při první příležitosti, naopak na ně trochu opomenout a vyjít jen s penězi, které máte u sebe. U nějakých bank se můžete setkat také s tím, že peníze na spořicím účtu můžete vybrat až po určité době, s tím se dnes už setkáte spíše u termínovaných vkladů.


Úročení peněz na spořicím účtu

Jedním z hlavních důvodů proč si lidé zakládají spořicí účty je vysoký úrok, který vaše peníze úročí. Oproti běžnému účtu je to opravdu rozdíl. Na běžném účtu se buď peníze neúročí vůbec nebo jen opravdu málo. A ptáte se, jak často se vám peníze úročí? Záleží na vaší bance, setkat se můžete se čtvrtletním nebo měsíčním úročením. Ve výjimečných případech naleznete i účet, kde se peníze úročí denně.

Co je ještě dobré vědět?

U spořícího účtu můžete taky narazit na vyšší poplatky, když si k účtu budete chtít pořídit například kartu. Jinak jsou poplatky celkem v normálu, plno spořicích účtů je i zadarmo. Najdou se společnosti, které nenabízejí běžný účet, ale spořící ano. Tady většinou mizí možnost propojit si spořicí účet s běžným, pokud tedy nemá společnost nějakou smluvní banku, kde si můžete běžný účet zřídit a následně je spojit. Určitě neberte automaticky, že vaše stávající banka pro vás má nejlepší podmínky i ke spořicímu účtu, to si raději prověřte a porovnejte před tím, než o zřízení účtu požádáte.

© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.