Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Jak se vyhnout bankovním poplatkům?

Aktualizováno dne 27.10.2023

Bankovní poplatky čítají většinou pár desítek korun za měsíc. Mnoho lidí nad nimi mávne rukou, ale na druhou stranu, proč platit za něco, za co platit jinde nemusíte?

Za rok se částka může nasčítat na stovky až tisíce korun. Jak se těmto poměrně nesmyslným poplatkům vyhnout?

Mnohdy absurdní poplatky

Za co nejčastěji poplatky v bankách platíme? Setkáváme se s nimi u běžného účtu ve formě poplatku za jeho vedení, za příchozí a odchozí platby, výběry z bankomatu, využívání internetového bankovnictví, výpisy z účtu nebo výběr v zahraničí.


Nové banky na trhu

Vzhledem k tomu, že se na trhu objevilo mnoho nových a moderních bank, posunuly se služby trochu dál a snad každá banka má v nabídce i účet zcela bez poplatků. Má ovšem určité podmínky, které je třeba dodržet. Bez poplatků jsou většinou i "studentské účty.

Vedení zdarma bez jakýchkoliv podmínek?

Najdou se banky, kde je vedení účtu bez jakýchkoliv dalších podmínek. U dalších je třeba splnit určitý minimální limit příchozích a odchozích plateb, mít na účtu určitý zůstatek, využívat aktivně platební kartu nebo čerpat úvěr. Pokud je nesplníte, budou vám poplatky za vedení účtu naúčtovány.

Poplatky můžete alespoň snížit

Nelíbí se vám podmínky vaší banky? Zkuste se informovat o možnostech, jak poplatky snížit, pravděpodobně vám bude nabídnut některý z výhodnějších balíčků. Jestliže se ale neozvete, nikdo vám zřejmě sám od sebe vycházet vstříc nebude. Další možností je přejít k bance jiné.

Jak je to se spořicím účtem

U spořicích účtů se dá poplatkům vyhnout, stačí dodržet výpovědní lhůtu. Pokud lhůta není, zpravidla nejsou zavedeny ani poplatky. Pozor si dejte na "spotřebitelské úvěry. Zde vás čekají poplatky téměř za vše, třeba za výzvy, upomínky, předčasné splátky nebo změny ve smlouvě. Poplatkům navíc se vyhnete řádným splácením nebo můžete úvěr refinancovat u jiné banky, která má podmínky výhodnější.

Wallet - Mobilní aplikace pro správu financí

Chceme-li dosáhnout svých finančních cílů, je třeba mít své peníze pod kontrolou. Úspory můžete najít například s pomocí mobilní aplikace Wallet. Ta umožňuje pohodlně sledovat příjmy a výdaje a hodí se pro všechny, kteří chtějí získat lepší přehled o svých financích.

© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.