Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Historie online půjček v ČR - díl 2.

Půjčky online

Článek ze dne 26.10.2015

(pokračování - předchozí díl zde)

S rozšířením internetu se situace v oblasti online půjček dále zlepšovala a přibývalo společností, které online produkty poskytovaly. Vedle uvedených společností bylo možné požádat online například o nebankovní půjčku Home Credit, půjčku Smart nebo ProfiCredit. Pravý boom v oblasti online půjček však přišel s příchodem tzv. SMS půjček. Jak k tomu došlo?

Ferratum

Průkopníkem a pravděpodobně první půjčkou z této kategorie byla půjčka Ferratum. Tento produkt vznikl ve Finsku a postupně se rozšířil prakticky do celé Evropy i mnoha zemí mimo Evropu. Úspěch tohoto typu úvěru spočívá v tom, že přesně odpovídá potřebám velké části běžných lidí - snad každý z nás se už někdy setkal s tím, že týden či dva před výplatou prostě neměl peníze a musel si půjčit, kde se dalo.Velké bankovní či nebankovní půjčky takovouto situaci neřeší - jednak trvá vyřízení běného spotřebitelského úvěru i několik dní - pokud nemáte ani na základní potraviny, je doslova každá hodina důležitá. Dokládání příjmů, prověřování registrů, složitá administrativa - to vše u běžných půjček stojí čas, kterého je před výplatou velmi málo.

Žádné zbytečné papírování

Půjčka Ferratum se žádnou zdlouhavou byrokracií nezabývala a klient mohl získat peníze rychle a bez problémů. Díky nízkým částkám a krátké době splatnosti jsou také u tohoto typu půjčky nižší rizika pro věřitele a může si dovolit více svým klientům důvěřovat. Z Finska se půjčka Ferratum rychle rozšířila do Pobaltí, Polska, České reubliky a do dalších zemí. A následovaly ji také další půjčky - většinou rovněž původem ze Skandinávie nebo Pobaltí - CreditOn, NetCredit, ViaSMS a další.

Finské "SMS" půjčky

Přímo ve Skandinávii mají tyto krátkodobé nebankovní půjčky podporu ze strany státu - i přes poměrně vysokou cenu za půjčené peníze je tento typ půjčky daleko méně rizikový, než půjčky od lichvářů nebo podobných podezřelých institucí. SMS půjčky jsou legální, příjmy z nich jsou řádně zdaněny a vše je pro žadatele i věřitele transparentní.


<< díl 1.       díl 3. >>

© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.