Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Co dělat při exekuci

Jak se vyhnout exekuci

Článek ze dne 18.6.2014

Exekuce je jistě nepříjmená věc a když už někoho postihne, je pochopitelné, že se snaží udělat vše pro to, aby postup exekutora co nejrychleji zastavil.

Určitě se vyvarujte jakéhokoliv použití fyzické síly – exekutor má statut veřejného činitele a útok na exekutora je tedy něco podobného jako útok na policistu. Nehledě k tomu, že exekutora zpravidla policista doprovází.

Pokud už je exekutor u Vás doma, nemá asi cenu klást mu jakýkoliv odpor, spíše se vklidu a věcně snažit komunikovat. Co v této situaci smysl má, je snažit se změnit průběh celého procesu exekuce soudní cestou.


Odvolání proti exekuci

Proti exekuci je možné podat odvolání. Jediným důvodem, který soud bude brát do úvahy, je ovšem argument, že dluh již byl splacen. To samozřejmě můžeme použít tehdy, pokud náš závazek už opravdu uhrazen byl a věřitel si toto pouze neověřil.

Nicméně ani toto odvolání nemá vliv na postup exekutora - exekutor dělá svoji práci, v nejlepším případě dostanete svůj majetek zpět.

§ 256 občanského zákoníku

Pravděpodobně lepší a efektivnější možností je využít § 256 občanského zákoníku. Co to znamená? Prostě podáte návrh na odklad exekuce z toho důvodu, že jste se bez své viny dostali do situace, kdy výkon exekuce může mít obzvláště napříznivé následky pro Vás a členy Vaší rodiny a současně kdy nebude Váš věřitel tímto odkladem nijak vážněji poškozen.

Tím se exekuce sice nezbavíte, ale můžete získat další čas na získání peně a splacení Vašich závazků nebo na domluvu s Vaším věřitelem.


TIP: Potřebujete získat lepší přehled ve všech Vašich závazcích a zároveň ulevit rodinnému rozpočtu? Informujte se o možnosti konsolidace půjček. Poskytovatel, kterého si vyberete, sloučí všechny Vaše dluhy do jediného. Ve výsledku tak můžete platit méně a za výhodnějších podmínek a co je hlavní, zůstane Vám pouze jeden úvěr. Konsolidovat své závazky můžete až do výše 600 000 Kč. Detaily čtěte zde.

Další informace:

Online půjčky v ČR:


Doporučujeme:

Půjčka 10000 patří mezi oblíbené a dostupné finanční produkty. Další informace na téma půjčka do 10000 se můžete dozvědět také na stránkách Půjčky-do-10000.cz

O tom, jak získat rychlou půjčku do 10000 Kč se můžete dozvědět také na půjčkovém portálu Maxi-půjčky.cz

Náš tip:

Kupujete nové nebo starší auto? Můžou se vám hodit informace o půjčce na auto bez akontace - jednoduše online z pohodlí Vašeho domova.

© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.