Důležité! Tyto stránky vznikaly v minulosti. Vzhledem k rychlosti vývoje na finančním trhu je možné, že web již obsahuje ne zcela aktuální informace. Děkujeme za pochopení!

Půjčky, úvěry - na co je třeba pamatovat

Článek ze dne 14.10.2014

Na co je potřeba pamatovat, když si půjčkujeme peníze, abychom nenaletěli podvodníkovi a vyvarovali se alespoň těch největších rizik? Vybrali jsme pro Vás pár věcí, na které byste při žádosti o půjčku neměli zapomenout. Možná se Vám budou hodit.

  • Zvažte, zda je půjčka opravdu nejlepším řešením Vašich finančních problémů. Propočítejte si své příjmy a výdaje a podívejte se, zda Vám někde peníze neutíkají "oknem" - tyto prostředky můžete využít pro financování Vašich potřeb.
  • Vybírejte z nabídky více půjček a neberte hned tu první, se kterou Vás někdo osloví.
  • Když srovnáváte více půjček mezi sebou, porovnávejte hlavně hodnotu RPSN, nikoli jen výši úrokové sazby. RPSN Vám daleko přesněji ukáže, kolik Vás půjčka bude stát.

  • Jestliže je u půjčky musíte ručit nemovitostí, zvažte, zda si můžete dovolit danou nemovitost opravdu dát do zástavy, zejména pokud se jedná o Vaši střechu nad hlavou.
  • Pokud je to možné, dávejte přednost bankovním půjčkám. Ty jsou levnější a s menšími riziky než půjčky nebankovní.
  • Půjčujete-li si na auto, vybavení domácnosti nebo přímo na nemovitost, máte možnost využít některou z bohaté nabídky účelových půjček. Účelové půjčky jsou výhodnější než půjčky neúčelové - na cokoliv.
  • Dávejte přednost renomovaným a ověřeným společnostem. To platí zejména pro nebankovní půjčky.
  • Snažte se splatit půjčku co nejdříve - každá půjčka znamená závazek a s ním spojená rizika. Čím dříve se těchto rizik zbavíte, tím lépe pro Vás.
  • Smlouvu o půjčce si vždy důkladně přečtěte a nechte si vysvětlit vše, čemu nerozumíte.
Další informace:

Online půjčky v ČR:


Doporučujeme:

O tom, jak získat bleskovou půjčku 10000 se můžete dozvědět také na půjčkovém portálu Maxi-půjčky.cz

Půjčka 10000 patří mezi oblíbené a dostupné finanční produkty. Další informace na téma půjčka do 10000 se můžete dozvědět také na stránkách Půjčky-do-10000.cz

Náš tip:

Kupujete nové nebo starší auto? Můžou se vám hodit informace o půjčce na auto bez akontace - jednoduše online z pohodlí Vašeho domova.


© 2015 SMS-půjčka-10000-bez-registru.cz, všechna práva vyhrazena.

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Web slouží jako zdroj rad a informací, jež byly shromážděny z různých zdrojů.